آون توستر NewHome
آون توستر بخرم یا ماکروفر؟

آون توستر بخرم یا ماکروفر؟

در این مقاله تلاش شده آون توستر یا فر و ماکروفر را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دهیم..

ماکروفر:

ماکروفر با استفاده از تابش اشعه الکترومغناطیسی که در طیف اشعه و امواج رادیویی قرار میگیرد، با جنبش مولکولی تولید حرارت می کند.

آون توستر یا فر یا توستر:

با استفاده از المنت بالا و پایین و نهایتا با گردش هوا در برخی مدلها، تولید حرارت و گرما میکند، در نهایت گرمخانه ایجاد میکنند.

آون توستر نیوهوم

از نظر سلامت:

اگر بخواهیم یک بررسی کلی انجام دهیم، ماکروفر در 20 سال اخیر که وارد بازار شده، خیلی شک و شبهه در مورد وجود داشته است. انجمن های متفاوتی روش کار کرده اند که آیا ماکروفر برای سلامتی ضرر دارد یا خیر؟ از بحث هوش بچه ها، آلزایمر، پوست، ناباروری و … تمام برچسب ها و اتهام هایی بوده است که به ماکروفر وارد شد و برخی از آنها رد شد. ولی هنوز هم امجمن هاای مدافع سلامت و محیط زیست راجع به ماکروفر انتقادهایی دارند. این محصول هنوز برچسب Green یا سبز را ندارد و نهایت برچسب yellow و Orange و در دست بررسی است. 

تنوع پخت

سوالی که اینجا مطرح می شود این است که ماکروفر را به چه دلیلی خریدید؟ یا  چه استفادهای از خرید و وجود ماکروفر می کنید؟

70 درصد پاسخدهنده ها گفتند برای زیبایی و Design خانه خریدند و بقیه یا استفاده نمیکردند یا برای گرم کردن غذا، شیر و نان استفاده میکنند. در صورتیکه از آون برای طبخ پیتزا، کیک، مرغ، لازانیا، کوکو و… استفاده میکنیم. در صوریکه طبخ غذا در Microwave غذا را خشک می شود. همانطور که در اکثر کلاسهای آشپزی از فر برای طبخ غذا استفده می شود.

تنوع ظروف که در خود می پذیرند

در Microwave به خاطر تابش اشعه از ظروف دارای فلز و پلاتین نمیشود استفاده کرد زیرا ایجاد جرقه میکند. اما در آون از تمام ظروف پیرکس و فلز می توانید استفاده کنید.

زیبایی

یک نکته دیگر بحث زیبایی بود که فر و آون ها توستر های نسل جدید دارای طراحی های بسیار زیبا و جدید هستند و حس زیبا بودن و لاکچری بودن را به شما القا می کنند.

با توجه به نکات گفته شده مانند سلامتی و پخت و زیبایی و .. که در اولویت قرار میگیرد فقط بحث زمان فقط بحث زمان می ماند، که ماکروفر سریعتر است و میتوان آنرا مدیریت زمان کرد.